Гранада превъзмогна загубата от Манчестър Юн с късен обрат (видео)

Съперникът на Манчестър Юнайтед в Лига Европа Гранада показа воля и обърна Валядолид от 0:1 до 2:1 като гост в среща от 30-ия кръг на испанския шампионат. Успехът обаче е без кой знае какво значение за тима, защото той има малки шансове за достигане на евротурнирите, а в същото време е далеч от опасната зона. Валядолид пък е сред борещите се да не изпадне, като остава на точка над чертата.

След няколко пропуска на футболистите на Гранада домакините успяха да излязат напред в резултата. В 41-вата минута Фабиян Ореяна се разписа от дузпа. Андалусийци осъществиха обрата в последния четвърт час. Хорхе Молина, който в миналия кръг пропусна дузпа срещу Виляреал, изравни в 78-ата, а в 86-ата Кини вкара за 2:1 с хубав изстрел.

Гранада загуби с 0:2 от Юнайтед в първия четвърфинал от Лига Европа и идния четвъртък ще гостува на “Олд Трафорд” в реванш, който се очертава като протоколен.