Рашфорд и Фернандеш дадоха сериозен тласък на Ман Юнайтед към 1/2-финала (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед направи сериозна крачка към класиране на 1/2-финал в Лига Европа. Тази вечер "Червените дяволи" спечелиха с 2:0 гостуването си на Гранада от 1/4-финалите и постигнаха отличен турнирен резултат, който ги прави сериозен фаворит преди реванша. Играчите на Оле Гунар Солскяер не показаха особено блестяща игра, но пък бяха достатъчно ефективни в предни позиции и с голове на Маркъс Рашфорд в 31-ата и Бруно Фернандеш от дузпа в 90-ата минута сломиха съпротивата на своя съперник. Испанците пък могат да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, тъй като бяха напълно равностойни на своя опонент и също имаха своите възможности, като удариха и една греда.

45 Гранада - Манчестър Юнайтед

Домакините излязоха с Роберто Солдадо в предни позиции и Антонио Пуертас, Кенеди и Анхел Монторо зад гърба му. Максим Гоналон и Янхел Ерера пък бяха двойката опорни полузащитници.

Оле Гунар Солскяер пък бе предпочел да започне мача с Мейсън Грийнууд в ролята на централен нападател и Даниел Джеймс, Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд зад него. Скот Мактомини и Пол Погба пък движеха играта в средата на терена.

Макар срещата да е без публика заради мерките срещу COVID-19, фен на домакините някак успя не само да влезе на стадиона, но и да нахлуе на терена, като за кратко прекъсна мача в 6-ата минута.

Иначе и двата тима започнаха срещата предпазливо и в първия четвърт час нямаше нищо интересно пред някоя от двете врати.

В 19-ата минута гостите имаха добра възможност. Маркъс Рашфорд стреля от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 27-ата минута отново Рашфорд опита интересен диагонален удар, но топката премина далеч от целта.

В ответната атака пък Кенеди се пребори с Уан-Бисака в наказателното поле и опита шут от воле, но прати кълбото високо над вратата.

Гранада имаше нов шанс в 30-ата минута, когато Солдадо се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но от труден ъгъл не успя да отправи точен удар.

Веднага след това Манчестър Юнайтед организира светкавична атака. Виктор Линдельоф с дълъг пас прехвърли цялата защита на съперника и изведе Маркъс Рашфорд, който елегантно овладя и останал очи вочи с вратаря вкара за 0:1.

Испанците обаче постепенно се активизираха и в 40-ата минута стигнаха до най-добрата си възможност до момента. След заучено разиграване от фаул топката бе пратена към Янхел Ерера, който стреля от труден ъгъл и топката се отби от гредата.

При последвалия корнер Роберто Солдадо бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи нов шут, но покрай вратата.

В 44-ата минута и Кенеди тества Давид Де Хеа с мощен далечен удар от воле, но той бе в обсега на вратаря, който уверено улови.

И второто полувреме започна така, както завърши първото. В 50-ата минута Кенеди отправи опасен изстрел по посока на Де Хеа, но и този път стражът бе заел добра позиция и успя да укроти топката в ръцете си.

В 58-ата минута Хари Магуайър направи нетипично включване в предни позиции, завършило със силен удар по посока на вратата, но малко не му достигна да намери очертанията.

В 66-ата минута Роберто Солдадо отправи далечен удар, който обаче не бе близо до целта. Минута по-късно добра възможност се откри пред Кенеди, който обаче отново не успя да преодолее Де Хеа.

В 81-ата минута Даруин Мачис направи хубав пробив през центъра и стреля по земя, но след рикошет топката мина покрай вратата.

В 83-ата минута пък гостите организираха чудесна атака. Даниел Джеймс изведе Бруно Фернандеш в наказателното поле, но отблизо той не успя да преодолее вратаря. Впоследствие се видя, че в ситуацията е имало и засада.

В 89-ата минута англичаните получиха дузпа в своя полза. Ян Етеки извърши нарушение срещу Бруно Фернандеш при една борба за позиция в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Самият Фернандеш изпълни 11-метровия удар, вратарят Руи Силва успя да хване ъгла и дори докосна топката, но тя все пак се озова в мрежата зад него за 0:2.

Този втори гол даде голямо предимство на Манчестър Юнайтед, който вече гледа с много оптимизъм към реванша на "Олд Трафорд". Гранада пък ще трябва да сътвори истински подвиг след седмица, за да продължи приказката си в турнира.