Антов не успя да помогне на Болоня да избегне загуба от Рома (видео)

Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Болоня от 30-ия кръг на Серия “А”. Българският национал Валентин Антов записа втория си мач с екипа на “рособлу”, след като се появи на терена в 61-ата минута на мястото на Лоренцо Де Силвестри.

Единственото попадение в мача отбеляза Борха Майорал в 44-ата минута. Тогава нападателят се възползва от лоша намеса на Данило, за да излезе лице в лице с Лукаш Скорупски. Испанецът мина покрай вратаря и прати топката в мрежата му. Играчите на Синиша Михайлович създадоха много положения през първата част, но така и не успяха да вкарат гол. След почивката “вълците” упражниха контрол върху играта и успяха да запазят крехката си преднина.

Така Рома продължава да бъде седми в класирането, но вече с 54 точки в своя актив. Болоня пък остана 11-и с 34 спечелени пункта.