Марсилия и Монпелие не се победиха в голово шоу

Отборите на Марсилия и Монпелие завършиха 3:3 в двубой от 32-ия кръг на френската Лига 1. Домакините от Монпелие първи стигнаха до гол, като това се случи още в първата минута. Автор на попадението стана Анди Делор.

До почивката Марсилия успя да стигне до пълен обрат с голове на Аркадиуш Милик и Пап Гeй. Две минути след подновяването на играта след паузата Монпелие стигна до равенство с гол на Гаетан Лаборд.

Марсилия постигна трети успех в четири срещи от Лига 1

В 62-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Дуе Чалета-Цар получи червен картон за грубо нарушение. Резултатът се запази до 71-ата минута, когато Люка Перен отново даде аванс на Марсилия.

С човек по-малко обаче Марсилия не успя да удържи аванса си и допусна изравняване в добавеното време, когато Лаборд отбеляза втория си гол в мача. Така Марсилия събра 49 точки и върви на шестата позиция във ременното класиране. Монпелие има 46 и е седми.