Извънземният ЛаВийн се нареди до Джордан, Коби и Клей Томпсън

Гардът на Чикаго Булс Зак ЛаВийн демонстрира защо Националната Баскетболна Асоциация с право е наричана Лигата на извънземните. Звездата на "биковете" избухна с невероятните 39 точки през първото полувреме на мача срещу Атланта Хоукс, като по този начин постави името си до това на велики реализатори като Майкъл Джордан, Коби Брайънт и Клей Томпсън.

ЛаВийн летеше по паркета през първите 24 минути от двубоя срещу "ястребите". Той отбеляза своите 39 точки при убийствена успеваемост от 69% стрелба от игра (13/19), 78% от тройката (7/9) и 100% от наказателната линия (6/6). Великолепният ЛаВийн се превърна в първия играч от 24 години насам, който бележи поне 30 точки през първото полувреме в двубой на Чикаго Булс. За последно най-голямата легенда на "биковете" Майкъл Джордан е записвал подобни цифри с 30 точки срещу Портланд през 1997-а.

В последните 25 сезона на НБА пък само двама играчи са вкарали повече точки от ЛаВийн през първото полувреме. Лидер е покойната легенда на ЛА Лейкърс Коби Брайънт с 42 през 2003-а, а втори е звездата на Голдън Стейт Уориърс Клей Томпсън с 40-те си точки през 2016-а.

Гардът на Булс завърши срещата с рекордните в кариерата си 50 точки, но не успя да поведе своя отбор към победата, след като защитата на Атланта започна да му поставя капани през второто полувреме и по този начин успя да го изолира. "Ястребите" спечелиха срещата със 120:108, след като Трей Йънг пое диригентската палка в края и записа 42 точки, 8 борби и 9 асистенции.

ЛаВийн е и петият играч в историята на Чикаго Булс, който достига границата от 50 отбелязани точки в един мач след Чет Уокър, Майкъл Джордан, Джамал Кроуфърд и Джими Бътлър.