Рекордни 50 точки за ЛаВин, но загуба за Чикаго Булс

Зак ЛаВин вкара рекордните в кариерата си 50 точки, включително 39 през първото полувреме, но това не бе достатъчно на тима на Чикаго Булс, който отстъпи със 108:120 при гостуването си на Атланта Хоукс в мач от редовния сезон на НБА.

ЛаВин вкара 25 поредни точки за Чикаго във втората четвърт на мача и записа третия най-голям точков актив за първо полувреме в последните 3 сезона след Коби Брайънт с 42 точки през 2003 година и Клей Томпсън с 40 през 2016 година, но не получи нужната подкрепа от съотборниците си. Чикаго изпусна преднина от 13 точки и предаде успеха на съперника си в края на мача.

Много силен двубой за Атланта изигра плеймейкърът Тре Йънг, който завърши с 42 точки, 8 борби и 9 асистенции. Клинт Капела направи "дабъл-дабъл" от 22 точки и 10 борби, а Данило Галинари добави още 20 точки за "ястребите".

За Чикаго с двуцифрен актив освен ЛаВин завършиха още Никола Вучевич, който вкара 25 точки, и Коби Уайт с 11.