Кристиан Димитров и компания се спасиха от домакински провал дълбоко в добавеното време

Отборът на Хайдук (Сплит) се добра до изстрадано равенство 2:2 в домакинството си на Славен (Белупо) от 21-ия кръг на първенството на Хърватия. Българинът Кристиан Димитров изигра пълни 90 минути за домакините, които стигнаха до точката дълбоко в добавеното време на мача.

Юмут Наир даде преднина на Хайдук в 22-ата минута, но В 41-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Нинад Муякич получи директен червен картон.

Славен се възползва от численото си предимство и Иван Кръстанович с два бързи гола в 65-ата и 69-ата минута обърна нещата в полза на гостите.

Все пак тимът от Сплит не се предаде и в 96-ата минута отново Наир успя да отбележи за крайното 2:2.

След това равенство Хайдук се намира на 5-ото място с 40 точки. Славен е 7-и с 26 точки. Водачи в класирането са Динамо (Загреб) и осиек с по 61 точки.