Кристиан Димитров и Хайдук повалиха Риека след драма в края (видео)

Хайдук (Сплит) изигра един от най-добрите си мачове в иначе разочароващия сезон и победи с 1:0 Риека в 160-ото издание на адриатическото дерби. Единствения гол в мача вкара Умут Найир в 72-ата минута след асистенция на новото попълнение Марко Ливая.

Кристиан Димитров беше титуляр за Хайдук и цял мач, като се отличи с няколко важни намеси. Големият герой за тима от Сплит беше вратарят Ловре Калинич, който спаси дузпа в шестата минута на добавеното време.
Друг от привлечените наскоро футболисти - Аалександър Качаниклич, също имаше голяма заслуга за победата на Хайдук. Именно той започна атаката, довела до попадението на Найир. Дузпата в края за Риека беше много спорна. С изпълнението се нагърби капитанът на домакините Франко Андрияшевич, но Калинич спаси.

Хайдук е пети в класирането, на цели 22 точки зад водача Осиек. Риека е на четвърта позиция, а в топ 3 са Динамо (Загреб) и Горица.