Дамбраускас: Дойдохме да атакуваме, не видях голяма промяна в ЦСКА

Наставникът на Лудогорец Валдас Дамбраускас говори след равенството 1:1 с ЦСКА-София в първия полуфинал от турнира за Купата на България.

ЦСКА-София изпусна златен шанс срещу 10 от Лудогорец, Чинков подмина дузпа за "орлите" (видео+галерия)

"Без значение е резултатът, това е само първото полувреме на този сблъсък. И двата отбора имаха достатъчно шансове за гол, мачът беше повлиян от времето, условията бяха трудни. Изгонването на Текпетей ни затрудни допълнително, 30 минути бяхме с човек по-малко, трудно беше, трябва да анализираме и да работим. Лудогорец има в своето ДНК да играе атакуващ футбол. Не видях голяма разлика в отбора на ЦСКА, не мога да кажа какво точно очаквах.

49 ЦСКА-София - Лудогорец

Не успявахме да намерим нужните пасове напред, през второто полувреме се отворихме малко, но дойде червеният картон. Двубоят се промени след него. Дойдохме с идеята да атакуваме, да градим, но след червения картон нещата се промениха. Получихме своята възможност и изравнихме, това поне е нещо положително. Искахме топката да е в нас, затова дойдохме. Когато видяхме терена, разбрахме, че ще ни трябва нещо друго. Десподов и другите се върнаха от ангажименти с националния отбор, нуждаеха се от повече време. Имаме доста двубои, които ни очакват. Шансовете остават 50:50, и двата отбора имат шанс", заяви специалистът.