ЦСКА-София изпусна златен шанс срещу 10 от Лудогорец, Чинков подмина дузпа за "орлите" (видео+галерия)

ЦСКА-София изпусна златен шанс да победи Лудогорец в първи полуфинален мач от турнира за купата на България и двата тима завършиха 1:1.

Гостите от Разград играха повече от половин час с човек по-малко след заслужен втори жълт и респективно червен картон на Текпетей. Червените се възползваха от това и Тиаго откри резултата в 77-ата минута, но в 83-ата Каули изравни.

49 ЦСКА-София - Лудогорец

Малко преди изравнителното попадение Жул Кейта можеше да покачи на 2:0, откъсвайки се от центъра на терена сам срещу вратаря, но стреля слабо и Кахлина улови.

В 53-ата минута пък реферът Волен Чинков подмина дузпа в полза на Лудогорец, когато Иван Турицов посече Ману, но съдията остана безмълвен.

В стартовите 11-ки на двата отбора имаше сериозни изненади. Новият наставник на червените Любослав Пенев остави на пейката националите Петър Занев и Георги Йомов, а Тибо Вион бе извън групата. В 11-те на разградчани липсваха Кирил Десподов и Клаудиу Кешерю, които се появиха в края на мача.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния футболист на ЦСКА и Черно море - Иван Василев, и Марин Раковски - дългогодишен футболен деятел, които починаха преди няколко дни.

В първите минути Лудогорец осъществи опасна атака отдясно чрез Текпетей, но червената отбрана се справи. Последва шут на Синклер в третата минута, който Кахлина улови.

Гостите извършиха принудителна смяна още в 14-ата минута, когато Елвис Ману замени контузения Сотириу. Четири минути по-късно домакините сбъркаха при изнасяне на топката, но разградчани не се възползваха от грешката на Кох и шутът на Каули от границата на наказателното поле бе твърде слаб и неточен, за да затрудни Бусато.

След половин час игра Текпетей шутира от далечна дистанция, а Бусато предпочете да избие топката вместо да улови, съобразявайки се със заснежения терен.

В 41-ата минута Мазику центрира добре към Кайседо, който стреля с глава от 6-7 метра, но право в ръцете на Кахлина, който улови. До края на полувремето Енрике и Тиаго от фаул опитаха да изненадат стража на разградчани, но той внимаваше и спаси.

Пет минути след почивката Кайседо отново стреля с глава след центриране на Мазику, но пак в ръцете на Кахлина.

Лудогорец отговори с опасна атака в 53-ата минута. Каули намери Ману в наказателното поле, той падна след подсичане на Турицов, разградчани поискаха от Волен Чинков да отсъди дузпа, но реферът замълча и червените трябва да са доволни от решението му, тъй като съвсем спокойно можеше да посочи бялата точка.

В ответната атака Енрике получи извеждащ пас и след неразчетено изхвърляне на Са се озова очи в очи с Кахлина, стреля от малък ъгъл, но стражът на орлите спаси.

В 60-ата минута Лудогорец остана с 10 човека след заслужен втори жълт и респективно червен картон на Текпетей, който сбърка топката в половината на червените, а след това догони Синклер и го фаулира.

В 70-ата имнута Чинков допусна нова грешка, селд като вместо нарушение на Турицов срещу Сисиньо, отсъди фаул в полза на черевните и показа жълт картон на бразилеца, който в тази ситуация бе настъпен от защитника на домакините.

ЦСКА-София се възползва от численото си предимство и в 77-ата минута откри резултата. Йомов подаде към Жеферсон, който много добре с едно докосване пусна към непокрития Тиаго леко вдясно, португалецът се възползва от това, че Икоко забрави да се върне в отбрана и след бомбен шут под гредата откри резултата.

В 81-ата минута резервата Жул Кейта пропиля отлична възможност за втори гол. Крилото се откъсна от центъра сам срещу вратаря, но шутира много слабо и Кахлина улови.

Лудогорец успя да изравни в 83-ата минута, когато Жеферсон изпусна Каули след центриране на Десподов от фаул и бразилецът вкара отблизо за 1:1.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1