Отборът на Тони Паркър не прости и на Макаби

АСВЕЛ Вильорбан се наложи със 74:67 (14:22, 23:12, 20:14, 17:19) над Макаби Тел Авив като гост в отложен мач от 30-я кръг на Евролигата.

Отборът на НБА легендата Тони Паркър е на 14-та позиция с баланс 13-20, а израелският гранд заема 13-то място с 13-19.

Срещата започна лошо за гостите от Франция, които след 10 минути игра изоставаха с 8 точки (14:22), но бързо наваксаха през втората четвърт и на почивката се оттеглиха с преднина от 3 точки (37:34). След паузата нещата продължиха да вървят гладко за баскетболистите на АСВЕЛ, които преди заключителните минути си осигуриха аванс от 9 точки (57:48). Те задържаха водачеството си, но въпреки победата останаха далеч от финалната осмица в турнира на богатите.

За АСВЕЛ Норис Коул вкара 17 точки, по 9 добавиха Гершон Ябюзеле и Антоан Дио. Драган Бендер беше най-резултатен за Макаби с 15 точки, а по 14 нанизаха Скоти Уилбъкин и Тайлър Дорси.

Снимки: euroleague.net