Валенсия удари Алба в Берлин

Валенсия се наложи с 90:86 (13:26, 29:27, 22:17, 26:16) над Алба Берлин като гост в мач от 33 кръг на Евролигата.

Испанският тим се намира на 10-та позиция в класирането с баланс 18-15, а баскетболистите от Германия са на 16-а позиция с 11-22.

Въпреки, че домакините започнаха ударно срещата и за 10 минути игра вече бяха напред в резултата с 13 точки (26:13), те позволиха на съперника си да изиграе равностойна втора част и дори да спечели третата. Макар и с този развой на срещата, домакините имаха преднина от 6 точки (70:64) преди заключителната четвърт. В нея обаче те се пропукаха, а съперникът им се възползва максимално добре от грешките им, за да запише победа №18 в сметката си този сезон.

За Валенсия Клемен Препелич се разписа с 24 точки, Никола Калинич вкара 17, а 15 добави Дерик Уилямс. Маркус Ериксон наниза 17 точки за Алба, а Симоне Фонтекио реализира 16.

Снимка: euroleague.net