Зенит приземи отбора на Тони Паркър, но продължава да тръпне за топ 8

Зенит Санкт Петербург победи с 87:53 (20:15, 21:22, 25:6, 21:10) АСВЕЛ Вильорбан като домакин в мач от 33 кръг на Евролигата.

Преди края на останалите срещи от турнира на богатите, руският тим заема осма позиция във временното класиране с баланс 18-14, но продължава да тръпне за мястото си в топ 8. Отборът на НБА легендата Тони Паркър пък е на 14-та позиция в таблицата с 12-20.

Срещата започна добре за домакините, чиято доминация продължи до края на мача. Въпреки че в първите две части разликата не беше толкова категорична, в третата четвърт руските баскетболисти се подиграха със съперника си, като му позволиха да отбележи едва 6 точки срещу 25 ответни. В последните 10 минути АСВЕЛ не успя да се съвземе и вкара само 10 точки.

По 15 точки за Зенит нанизаха Остин Холинс и Били Барън, а 13 вкара Артурас Гудайтис. За АСВЕЛ Дейвид Лайти се разписа с 12 точки, а по 8 добавиха Исмаел Бако, Уилям Хауард и Норис Коул.

Снимка: euroleague.net