От ЦСКА 1948 похвалиха Наумов

От ЦСКА 1948 похвалиха вратаря си Даниел Наумов в официалния си сайт. Вчера стражът направи своя дебют под рамките на вратата за националния ни отбор, като успя да запише и суха мрежа в нулевото равенство срещу Северна Ирландия в третия мач от квалификациите за Мондиал 2022-а.

Ясен Петров:  Нужно ни е време, искаме да изградим отбор, който не се страхува от съперника си
Ясен Петров: Нужно ни е време, искаме да изградим отбор, който не се страхува от съперника си

Ето какво написаха от отбора:

"Вратарят на ЦСКА Даниел Наумов изигра първия си мач за представителния отбор на България при гостуването на Северна Ирландия в световна квалификация.

Още в дебюта си стражът запази мрежата си суха за равенството 0:0, което донесе и първата точка за „лъвовете“ в групата.

Наумов имаше няколко ключови намеси под рамката, с които обезкуражи противниковите състезатели, а най-важната от тях несъмнено дойде в 47-мата минута. Тогава Уайт стреля, а топката тупна коварно пред българския вратар, но той плонжира и изби.

С представянето си армейският талант остави отлични впечатления. Шансът за 23-годишния Наумов дойде след добрите му мачове като капитан на младежкия национален отбор, който остана близо до класиране за европейското първенство в последния си квалификационен цикъл.

Иначе България можеше да грабне и победата в Белфаст след удар с глава на Димитър Илиев в последните минути, но колегата на Наумов на вратата на Северна Ирландия Пийкок-Фаръл също демонстрира страхотен рефлекс.

Освен вратаря на ЦСКА цял мач за представителния ни национален отбор на стадион „Уиндзър Парк“ изигра и халфът на „червените“ Ивайло Чочев. Той се включи и в трите световни квалификации дотук, като в две от тях стартира като титуляр – срещу Италия и Северна Ирландия. За Чочев това е завръщане в редиците на „лъвовете“ след двугодишно отсъствие заради контузия".