Александър Везенков: Бих бил далеч по-щастлив, ако се бяхме класирали за плейофите

Звездата на баскетболния Олимпиакос Александър Везенков за пореден път бе моторът на "червено-белите". Българският национал наниза 19 точки и хвана 6 борби при победата над Валенсия с 88:79 в двубой от 32-я кръг на Евролигата. Ето какво сподели щастливото крило на гръцкия гранд след мача пред камерите на турнира на богатите:

Везенков няма спиране! Българинът изведе Олимпиакос до нова страхотна победа

"Изиграхме може би най-добрия си мач в първите три четвърти, но за съжаление един двубой се играе 40 минути и Валенсия ни изненада с пресата си на цял терен в последния период. Направихме някои грешки, имаше липса на комуникация в атака и защита, което им позволи да се завърнат в мача. Като цяло смятам, че се представихме добре. Държахме мача под контрол и сме щастливи, че спечелихме на вражеска територия. Бих бил далеч по-щастлив, ако се бяхме класирали за плейофите. Все пак продължаваме напред, имаме още един мач след два дни. Трява да бъдем максимално концентрирани, за да се опитаме да спечелим и предстоящия си двубой", заяви Везенков.