Везенков няма спиране! Българинът изведе Олимпиакос до нова страхотна победа

Баскетболният отбор на Олимпиакос се погрижи сериозно да обърка сметките на Валенсия при оставащи само два кръга до края на редовния сезон в Евролигата. Александър Везенков и съотборниците му от гръцкия гранд повалиха испанския си опонент след 88:79 (23:19, 21:12, 30:10, 14:38) като гост в "Ла Фонтета". Двубоят между двата тима бе част от 32-я кръг на най-силния клубен европейски турнир.

Олимпиакос, който вече изгуби шансове за продължаване към плейофите на надпреварата, увеличи аванса си през сезона на 15 победи и 17 загуби, но остава на 12-ото място. "Червено-белите" нанесоха много неприятна загуба на Валенсия, тъй като тимът на Хауме Понсарнау се свлече до деветата позиция с актив от 17 успеха и 15 поражения. "Портокалите" ще трябва да гонят задължителна победа срещу АЛБА (Берлин) в петък, за да запазят шансове за класиране сред най-добрите осем.

Още в откриващите 10 минути гърците показаха, че са дошли в Испания, за да гонят победа за самочувствие. Момчетата на Йоргос Барцокас поведоха с девет точки в първата четвърт, а във втората увеличиха аванса си до цели 16 точки при 44:28. В третия период Везенков и компания продължаваха да се забавляват с падналия морално тим на "портокалите", като по едно време разликата в резултата достигна цели 33 точки при 74:41.

Именно заради огромния си аванс Олимпиакос подходи много непрофесионално в последната четвърт, позволявайки на своя опонент да скъси разликата до осем точки при 79:71. Везенков обаче се появи от пейката в тази четвърт и наниза ключови стрелби в края, за да помогне на "червено-белите" да спрат яростния натиск на борещия се за плейофите съперник - 88:79.

Българският национал Александър Везенков отново бе основната движеща сила на Олимпиакос. Крилото завърши мача като топреализатор с 19 точки, към които добави 6 борби и 2 асистенции. При стрелбата си бившият играч на Арис и Барселона бе 3/5 от зоната за две точки, 3/8 от тройката и 4/4 от наказателната линия.

От неговите съотборници Йоргос Принтезис напомни за класата си и отбеляза 18 точки плюс 6 борби, а Октавиъс Елис наниза 11 точки.

За Валенсия Клемен Препелич бе най-резултатен с 12 точки, Фернандо Сан Еметерио добави 11, а Йоан Састре и Ваня Маринкович допълниха с по 10 точки всеки.