ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Вихрен с важна победа, изравни се с Марек на върха

Отборът на Вихрен победи с 2:1 като гост Банско в последната среща от 24-ия кръг на Югозпадната трета лига. Със спечебените 3 точки отборът от Сандански се изравни по точки с Марек на върха- и двата отбора имат по 55,но дупничани са с по-добра голова разлика. Срещата бе пренасочена от събота за понеделник ,заради падналия през миналата седмица сняг в планинския курорт. Димитър Макриев откри за гостите след полович час игра.Бившият национал не спира да бележи през пролетта. Друг ветеран -Боби Хазуров изравни от дузпа в 65-тата минута за домакините. Даниел Златков обаче 13 минути преди края вкара победния гол за Вихрен. Банско остава на 17-то място с 14 точки,но това бе първа загуба през пролетта за възпитаниците на треньорския тандем Георги Иванов - Ели Маркес. В следващия кръг Банско гостува на Надежда Доброславци, а Вихрен приема Гранит Владая.