Англия направи нужното преди мача с Полша, Хари Кейн поведе "трите лъва" (видео)

Англия постигна втора поредна победа с чиста мрежа в квалификационна група I за Мондиал 2022, след като надигра с 2:0 Албания в Тирана. Хари Кейн (38') откри резултата, а след това асистира на Мейсън Маунт (63') за втория гол. Междувременно гостите удариха и две греди. Така "трите лъва" прекъснаха серията от четири поредни победи и общо шест мача без поражение за тима на Еди Рея, като освен това остават на върха във временното класиране с актив от шест точки и голова разлика 7:0. В следващия кръг, на 31 март, Англия приема на "Уембли" големия си конкурент за първото място - Полша.

Гарет Саутгейт направи общо шест промени в сравнение с мача със Сан Марино. Люк Шоу започна като титуляр в националния отбор за първи път от септември 2018-а. Хари Магуайър и Кайл Уокър също се завърнаха в състава. Деклан Райс и Фил Фодън влязоха в халфовата линия, а Хари Кейн стартира на върха на атаката за сметка на Доминик Калвърт-Люин.

Албания бе без Кумбула, който получи контузия по време на срещата с Андора. Весели, Лачи, Мемола, Узуни и Броя започнаха за домакините, които излязоха с променена формация и днес действаха в схема с четирима бранители.

Първото полувреме премина на доста ниско темпо и въпреки че гостите имаха голямо териториално предимство, най-чистото положение в първия половин час създадоха албанците. В 13-ата минута "трите лъва" загубиха топката, което даде шанс на домакините за контраатака. Хисай изведе Узани сам срещу Поуп, но ударът му премина над напречната греда.

Селекцията на Еди Рея се защитаваше добре и не допускаше сериозни опасности през вратата на Бериша, но при първата си по-добра възможност Англия откри резултата. В 38-ата минута Шоу центрира отляво, а Хари Кейн бе изпуснат от Джимсити, плонжира и засече с глава. Само няколко минути след това нападателят на Тотнъм можеше да отбележи втория си гол, но негов удар срещна напречната греда.

В 52-рата минута за втори път гредата помогна на Албания. Този път това се случи след изстрел на Фодън, след който Бериша изби топката в страничния стълб.

В 63-тата минута пресата на Англия даде резултат и Джимсити сгреши пред наказателното поле. Хари Кейн намери Маунт отляво, а халфът на Челси удвои с техничен удар в далечния ъгъл. До края този резултат се запази, а Кейн и Стърлинг пропуснаха дори възможността да направят победата на гостите още по-изразителна.