Локо (София) надви Левски в контрола на “Герена” (видео+галерия)

Локомотив (София) победи Левски в контрола, изиграла се на стадион “Георги Аспарухов”. “Железничарите” се наложиха с минималното 1:0, като попадението попадна в самия край на мача. В 89-ата минута Валентин Николов бе точен с глава и вкара единственото попадение в проверката. Това бе първи мач за “сините” без звездата на тима Найджъл Робърта, който замина в посока САЩ, като на негово място на върха на атаката започнаха Стивън Петков и Билал Бари. Срещата бе първа проверка и за двата тима.

В 7-ата минута на мача Здравков Димитров получи подаване от Илия Юруков. Крилото на Левски показаха добра техника и си отвори коридор за изстрел. Шутът му беше париран от Божидар Митрев, а Стивън Петков не успя да се възползва от избитата топка. Три минути по-късно Илия Юруков вкара топката в центъра, вместо да я изчисти силно напред. Това позволи на Семерджиев да стреля към вратата от границата на наказателното поле. Шутът му обаче премина над вратата на Николай Михайлов.

В 16-ата минута стражът на Левски се намеси добре при удар на Александър Александров. В 21-ата минута Здравко Димитров стреля от фаул. Шутът му беше точен, но от твърде далечна дистанция и Митрев улови лесно. След точно половин час от началото на мача Левски създаде нова опасност пред вратата на "железничарите". Опасен шут на Тома Даске мина встрани от вратата. В 34-ата минута Здравко Димитров потърси вратарския ъгъл, но Митрев се намеси и изби в ъглов удар.

19 Левски - Локомотив (София)

В 44-ата минута Никос Зиси вкара топката във вратата на Михайлов, но голът му беше отменен заради засада при паса на Александър Александров.

На почивката Славиша Стоянович извърши една смяна и вкара в игра Ивайло Найденов на мястото на Марин Петков. В 51-ата минута Рерас напредна добре отляво и от почти самата аутлиния центрира към Найденов, който стреля, но в аут.

В 66-ата минута Георги Александров опита удар от далечна дистанция, но крайно неточно. В 72-ата минута Локомотив изпусна шанс да открие резултата. Светослав Диков бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Николай Кръстев изби. Топката попадна в краката на Бабалиев, който обаче прати кълбото високо над опразнената врата.

5 минути по-късно Божинов се измъкна от защитата на “железничарите” и стреля от малък ъгъл. Кълбото премина покрай вратаря, но бе избито от голлинията от играч в “червено-черно”. През втората част в игра за "сините" се появи Андриан Краев, който се завърна след контузия. В 80-ата Илия Димитров се размина на сантиметри от това да засече остро центриране на Найденов отдясно и да вкара във вратата на Локомотив.

В 89-ата минута “железничарите” успяха да открият резултата. След центриране отдясно Валентин Николов надскочи защитата на Левски и вкара с глава за 1:0. До края на срещата повече положения не се създадоха и така "сините" записаха втора поредна загуба на "Герена" в онтрола срещу тимот състав от Втора лига. Преди месец "сините" отстъпиха с 0:1 и от Хебър.

В следващата си контрола Левски ще приеме отбора на Сливнишки герой на 3 април, като мачът отново ще се проведе на “Герена”.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ 0:1
0:1 В. Николов (89)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 91. Михайлович, 3. Атанасов, 41. Александров, 23. Рерас, 28. Даске, 77. Юруков, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров, 9. Стивън Петков, 19. Билал Бари

ЛОКОМОТИВ: Митрев, Василев, Петков, Иванов, Милошев, Семерджиев, Роча, Павлов, Зиси, Долапчиев, Александров.