Сочи не прости на аутсайдера Тамбов (видео)

Сочи се върна към победите, след като в предишните два кръга взе само точка от мачовете с Локомотив (Москва) и Ростов. Отборът на Ивелин Попов, който още не е напълно възстановен, разгроми с 5:0 Тамбов и се изкачи на 4-о място в класирането.  Гостите пък са последни и с все по-малки шансове да се спасят от изпадане.

"Вълците" се държаха достойно до края на първото полувреме, но то все пак дойде при гол аванс за Сочи. Автор на попадението стана Антон Заболотний след асистенция на Иван Новоселцев. В 55-ата минута Кристиан Нобоа комбинира, със Сергей Терехов, който се разписа за 2:0. Третият гол падна в 74-ата минута след удар на Александър Руденко.

Гостите изцяло свалиха гарда и позволиха на Сочи да направи победата си още по-изразителна. В 80-ата минута Заболотний беше точен за втори път и вече има 7 гола през сезона, което е рекордно постижение в кариерата му. В самия край на двубоя резервата Максим Барсов отбеляза дебютното си попадение в Премиер лигата.

Сочи събра актив от 40 точки, като по този начин се изравни с ЦСКА (Москва) и Локомотив (Москва). Тамбов е 16-и след четвъртата си поредна загуба. "Вълците" имат 13 точки, а пред тях са Уфа с 14, Арсенал (Тула) със 17 и Ротор с 18.