Байерн подобри рекорд на Барселона

Победата на Байерн (Мюнхен) над Лацио с 2:1 дойде без особени усилия от страна на европейския клубен шампион, но беше важна, защото позволи на баварците да изравнят постижението си за най-много поредни мачове без загуба в турнира - 19. Предишната серия беше регистрирана между март 2001 и април 2002 година. Аякс също има 19 поредни мача без загуба в ШЛ, а рекордът принадлежи на Манчестър Юнайтед - 25 мача между 2007 и 2009 година.

Байерн обаче подобри друг рекорд в Шампионската лига, този за най-много участия на четвъртфиналите. Германският гранд стигна до тази фаза за 19-и път, а Барселона не успя да го направи, след като отпадна от Пари Сен Жермен, и остана с 18 класирания за четвъртфиналите.

Голът на Ерик Максим Чупо-Мотинг също беше специален. Камерунецът откри резултата срещу Лацио и стана автор на попадение номер 1000 за Байерн в евротурнирите. Повече имат само Реал Мадрид (1169) и Барселона (1138).

Втория гол снощи отбеляза Роберт Левандовски. Полякът има 26 попадения в елиминациите на ШЛ и е на трето място по този показател след Кристиано Роналдо (67) и Лионел Меси (49). Освен това, Лева никога не е пропускал дузпа в турнира - 13 гола от 13 удара от бялата точка.