Без много усилия Байерн удари Лацио и в реванша (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) спечели и реванша с Лацио от 1/8-финала в Шампионската лига и очаквано се класира за следващата фаза на турнира. Носителят на трофея се наложи с 2:1 на своя "Алианц Арена" и с общ резултат 6:2 елиминира "Орлите". Баварците видимо не хвърлиха много усилия в този двубой, но въпреки това те успяха да се справят със своя съперник. Роберт Левандовски откри резултата в 33-ата минута от дузпа, а Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои в 73-ата минута. Гостите стигнаха до почетен гол в 82-ата минута чрез Марко Пароло, но това бе всичко.

Домакините започнаха двубоя с Роберт Левандовски на върха на атаката, като той имаше подкрепата на Серж Гнабри, Льорой Сане и Томас Мюлер. В средата на терена действаха Леон Горецка и Йошуа Кимих.

Гостите пък изненадващо стартираха мача без голямата си звезда Чиро Имобиле. Вместо него в атакаси партнираха Хоакин Корея и Ведат Муричи. Мохамед Фарес и Мануел Ладзари бяха на двете крила, а в средата действаше триото Сергей Милинкович-Савич, Луис Алберто и Гонсало Ескаланте.

Байерн стоеше по-добре в началните минути, но Лацио стигна до първата по-интересна ситуация в мача. В 8-ата минута Кореа напредна и стреля по земя, но ударът му бе встрани от вратата.

Германците отговориха с опасен далечен шут на Льорой Сане в 13-ата минута, но и тук топката порфуча покрай гредата.

Две минути по-късно Милинкович-Савич се отскубна зад защитата и стреля с глава, но не успя да затрудни вратаря Александър Нюбел. Останаха и съмнения, че сърбинът бе в засада.

В 31-ата минута Байерн получи дузпа в своя полза. Муричи задържа Горецка при едно центриране от корнер и съдията посочи бялата точка. Левандовски изпълни наказателния удар и вкара за 1:0.

Още в 46-ата минута на втората част домакините бяха близо до нов гол. Левандовски се възползва от грешка в отбраната на съперника, нахлу на скорост в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Хосе Рейна спаси.

В 67-ата минута късметът обърна гръб на Левандовски, който отправи хубав удар по земя от границата на пеналта, но топката се отби от гредата.

В 72-ата минута Хоакин Корея изскочи зад защитата на стрелкова позиция, но не успя да преодолее вратаря Нюбел. Освен това той бе и в засада.

Само минута по-късно баварците организираха страхотна атака на скорост, която завърши с втори гол. Чупо-Мотинг получи прекрасен извеждащ пас от Давид Алаба и технично копна топката над вратаря за 2:0.

В 82-ата минута Лацио стигна до почетен гол. При едно центриране от фаул Пароло бе изпуснат на далечната греда и отблизо с глава промуши кълбото във вратата за 2:1.

В 89-ата минута Байерн организира хубава атака. Сане изведе Гнабри в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Рейна.

В крайна сметка германският шампион демонстрира отново класата си и без много усилия записа нов успех на сметката си и заслужено се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Лацио пък нямаше достатъчно аргументи да се противопостави на баварците и в двата мача и отпада от турнира, като ще съсредоточи усилията си основно в Серия "А".