Георги Костадинов и Арсенал (Тула) останаха в опасната зона

Арсенал (Тула) загуби с 0:2 от Ахмат в среща от междинния 23-ия кръг в руската Премиер лига. Българският национал Георги Костадинов игра цял мач за гостите, които не успяха да се отдалечат от зоната на застрашените от изпадане. Попаденията за Аахмат отбелязаха Андрей Семьнов в 33-ата минута и Владимир Илин в 47-ата.

В предишния кръг Арсенал изненадващо победи ЦСКА (Москва), а Ахмат записа трета поредна загуба и днес направи всичко възможно да стигне до трите точки. Марат Бистров пропусна чисто положение за домакините в 8-ата минута, а в 21-ата Исмаел стреля на сантиметри в аут. Натискът на Ахмат доведе до гол в 33-ата минута, дело на Семьнов. Централният защитник се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране на Исмаел и не остави шанс на Егор Шамов.

Като цяло първото полувреме беше доста нервно и съдията Сергей Лапочкин вдигна пет жълти картона, а Игор Коновалов от Арсенал получи контузия и вместо него се появи Даниил Хлусевич. В 47-ата минута Бистров напредна отдясно и центрира, а Илин стреля с глава и покачи на 2:0, въпреки че Шамов докосна топката.

До края на мача гостите опитаха да върнат интригата, но головите положения пред вратата на Виталий Гудиев бяха малко. Ахмат действаше по-прибрано и сложи край на серията си от 8 мача без победа. Тимът от Грозни е 11-и в класирането с 29 точки, а Арсенал (Тула) заема 14-ата позиция с актив от 17 точки.