Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Костадинов и Арсенал подчиниха ЦСКА (М)

Българският национал Георги Костадинов изигра силен мач и помогна на Арсенал (Тула) да победи гостуващия гранд ЦСКА (Москва) с 2:1 в среща от 22-ия кръг на руския футболен елит. Домакините взеха аванс след попадения на Владислав Пантелеев от дузпа и на Александър Ломовицкий в края на първото полувреме, а Костадинов беше заменен в 70-ата минута от Игор Коновалов.

Столичани върнаха едно попадение чрез Наяир Тикнизян в последната минута, а Арсенал завърши мача с 9 души, след като в добавеното време Александър Довбня и Валерий Громико получиха червени картони.

Тимът от Тула прекъсна серия от десет мача без победа в първенството от 18 октомври насам, като с успеха днес се изкачи на 14-ото място със 17 точки. ЦСКА (Москва) е втори с 40 точки.

Снимка: ПФК Арсенал (Тула)