Сасуоло се върна към победите у дома (видео)

Отборът на Сасуоло постигна домакинска победа с 3:2 над Верона в зрелищен мач от 27-ия кръг на Серия “А”. Така играчите на Роберто Де Дзерби записаха първи успех на своя стадион от 6 януари насам.

Мануел Локатели даде преднина на “неровердите” още в 4-ата минута с чудесен далечен шут. В 43-ата Дарко Лазович беше оставен непокрит в противниковото наказателно поле, което му позволи да изравни резултата. В 51-ата Филип Джуричич с точен удар изведе домакините напред. В 60-ата Матия Дзакани прати топката в тяхната мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 79-ата гостите все пак стигнаха до ново изравняване чрез успешно воле на Федерико Димарко. Само две минути след това обаче в тяхното наказателно поле настъпи разбъркване при изпълнение на корнер, което даде възможност на резервата Амед Траоре да вкара победното попадение за своя тим.

Така Сасуоло изпревари днешния си противник и зае осмата позиция в класирането с актив от 39 точки. Верона пък е девети с 38 спечелени пункта.