Щастие в последната секунда за Лудогорец - "орлите" докосват титлата (видео)

Лидерът Лудогорец победи Арда с 1:0 в мача между двата тима от 21-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна в даденото от съдията продължение и бе дело на резервата Вандерсон. Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Александър Георгиев получи два жълти картона в края на срещата.

Като цяло срещата бе напълно равностойна  и гостите от Кърджали могат да съжаляват, че не си тръгнаха с нещо от Разград. На моменти футболистите на Николай Киров дори изглеждаха по-опасният тим. Домакините пък се възползваха от една от малкото си ситуации през втората част и стигнаха до много ценна точка.

През първата част голове не паднаха. Домакните започнаха по-активно срещата и на два пъти Кирил Десподов стреля към вратата от дистанция, но не съумя да открие. Елвис Ману пък се засуети след като се озова на добра позиция за стрелба или пас към съотборник.
Постепенно гостите изравниха играта и погледнаха по-смело напред към вратата на Илиев. Атаките на Арда не бяха никак безопасни, като Спас Делев и Тонислав Йорданов стреляха и принудиха Пламен Илиев да се намесва. Така или иначе попадения преди почивката не дойдоха.
През втората част играта бе в голямата си част равностойна, като гостите действаха стабилно в защита, а атаките им предвещаваха опасност пред Илиев, но вратарят се справи в моментите, когато се налагаше негова намеса.
В последните десет минути Арда остана с човек по-малко. Георгиев извърши грубо нарушение срещу Кирил Десподов, след което националът бе заменен принудително, а след това извърши още един фаул, като за двете си интервенции получи официални предупреждения.
Така срещата вървеше към нулево равенство, когато в последната минута от даденото от съдията продължение късметът се усмихна на Лудогорец. Подаване отдясно на Бърнард Текпетей се отклони в защитник на гостите и топката попадна право на пътя на Вандерсон в наказателното поле и бразилецът донесе успеха.
Така Лудогорец записа трета поредна победа и в момента авансът на тима на върха е цели 11 точки. Играчите на Валдас Дамбраускас имат 51, а вторият ЦСКА-София е с 40, но и с мач по-малко. Арда от своя страна пропусна възможността да навлезе още по-сериозно в битката за тройката, като остава с 38 точки.