Бензема спаси Реал Мадрид с късен гол срещу Атлетико (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 26-ия кръг на Ла Лига на стадион "Уанда Метрополитано". В 15-ата минута Луис Суарес изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа след асистенция на Маркос Йоренте. В 88-ата минута Карим Бензема изравни за "лос бланкос" след комбинация с Каземиро.

"Дюшекчиите" на Диего Симеоне остават лидер в класирането с вече 59 точки. Барселона е на втора позиция с 56, а "лос бланкос" към момента са трети с 54. Атлетико има мач по-малко от каталунците и градския си съперник, а борбата за титлата в испанското първенство става все по-интересна и по-интересна след този резултат, който определено удовлетворява най-много Лионел Меси и компания.

Реал Мадрид по традиция играе доста успешно срещу "лос колчонерос" и двубоят между двата тима на "Алфредо Ди Стефано" през първата половина на сезона завърши с успех с 2:0 за играчите на Зинедин Зидан. Това се случи на 12 декември. Сега 13-кратните шампиони на Европа отново намериха начин да не допуснат поражение от водача в подреждането и запазиха живи надеждите си за защита на титлата в Ла Лига.
Френският специалист имаше повече проблеми с контузени футболисти от аржентинския си колега, но можеше да разчита на Карим Бензема, който днес се завърна на терена след травма и в крайна сметка изигра решаваща роля за крайния резултат. Другите двама в атака за Реал Мадрид бяха Марко Асенсио и Родриго. Атлетико пък излезе с двама нападатели в лицето на Луис Суарес и Анхел Корея. Младата португалска звезда на "дюшекчиите" Жоао Феликс започна на скамейката на резервите, като смени Яник Ферейра Караско в средата на втората част.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В четвъртата минута на мача Атлетико получи възможност за изстрел от фаул фронтално срещу вратата на Тибо Куртоа, но от достатъчно далечно разстояние. Луис Суарес се нагърби с изпъленнието, но след удара му топката се отклони от стената и не застраши вратата на Куртоа.
В 15-ата минута Луис Суарес изведе Атлетико напред в резултата. Уругвайският нападател получи чудесен извеждащ пас от пробилия по десния фланг Маркос Йоренте и изигра майсторски ситуацията, като се измъкна от засадата и преодоля с техничен удар бившия страж на "дюшекчиите" Куртоа.
Малко след попадението Бензема се опита да застраши вратата на Ян Облак, като французинът бе намерен от свой съотборник в наказателното поле на домакините, но ударът му не се получи.
В 29-ата минута Каземиро пробва шут от въздуха извън наказателното поле и ударът се получи опасен, като позатрудни Облак, но словенският страж все пак успя да отбие.
В края на първата част имаше дискусионна ситуация в наказателното поле на Атлетико. След центриране от корнер топката срещна ръката на защитника на "дюшекчиите" Фелипе Монтейро, като изглеждаше, че това е по-скоро неволно. Реферът Алехандро Ернандес Ернандес се консултира с ВАР и прецени, че няма достатъчно основания за отсъждане на дузпа.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 52-ата минута Начо Фернандес застраши вратата на Атлетико с удар с глава от близко разстояние. Ударът обаче се получи твърде слаб и не затрудни Облак. Веднага след това пък имаше сериозна опасност за вратата на "лос бланкос". След грешка на Рафаел Варан Яник Ферейра Караско направи двойно подаване със Суарес и се озова очи в очи с Куртоа, но не успя да преодолее сънародника си от Белгия, който направи отлично спасяване. После пък Йоренте опита добавка от далечно разстояние, но не намери целта. Две минути по-късно се получи разбъркване пред вратата на Куртоа, което можеше да направи резултата 2:0, но играчите на Зидан оцеляха и в тази ситуация.
В 61-ата минута отбраната на гостите отново бе поставена под натиск, но този път Анхел Корея не успя да нанесе достатъчно добър удар от удобна позиция пред противниковата врата. Тук останаха и съмнения за засада. В 66-ата минута пък бе ред на Суарес да застраши вратата на Куртоа, но белгийският страж уверено улови топката след изстрел на уругвайския ветеран.
В 71-ата минута резервата за Реал Мадрид Федерико Валверде тества Облак с изстрел от далечен изстрел, но словенецът реагира стабилно. В 74-ата минута Йоренте взе грешно решение с лош пас след опасна атака на Атлети отдясно, а това доведе и до напрежение за Облак, тъй като Бензема получи възможност да стреля от границата на наказателното поле. Шутът обаче бе доста неточен.
Големият шанс за 1:1 за Реал дойде в 80-ата минута, когато резервата Винисиус Жуниор открадна топката в полето на Атлетико, напредна по лявото крило и даде много хубав пас на Бензема. Облак обаче спаси удара на французина, а веднага след това и добавката на бялата "деветка". Секунди по-късно "лос меренгес" получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар от съвсем нелоша позиция, но Облак отново се прояви блестящо и отрази изстрела на Бензема.
Две минути преди края "белите" все пак намериха начин да избегнат поражението. Карим Бензема и Каземиро "матираха" защитита на "лос колчонерос" и след двойно подаване с бразилеца френският нападател порази вратата на Облак - 1:1.
В последните секунди тимът на Зидан имаше реален шанс и да достигне до пълен обрат в резултата. "Белите" получиха право да изпълнят фаул от опасна за Атлетико позиция, но Лука Модрич не стреля по най-добрия начин и топката излезе в аут. Това бе и последният интересен момент в дербито, което завърши без победител.