Реал Мадрид се размина на косъм от нов резил (видео)

След като отстъпи на последния в класирането Химки преди броени дни, сега Реал Мадрид успя да измъкне победата със 75:71 (24:13, 14:16, 14:29, 23:13) от Зенит Санкт Петербург като гост в мач от 28-я кръг на Евролигата.

Така испанският гранд, в чийто състава отново не попадна българският национал Константин Костадинов се изкачи на пета позиция във временното класиране с баланс 17-11, а Зенит заема осмо място с 16-11.

Срещата започна с предимство за гостите от Мадрид, които след 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 11 точки (24:13), но до почивката тя падна до 9 (38:29). Паузата очевидно повлия добре на домакините от Русия, които поеха инициативата веднага след подновяването на играта и преди заключителната четвърт обърнаха резултата в своя полза (58:52). В последните минути на нерви все пак баскетболистите на Реал бяха по-концентрирани и не допуснаха нова изненада.

Валтер Тавареш вкара 16 точки за Реал, а с 15 се разписа Габриел Дек.

За Зенит Кевин Пангос наниза 14 точки, а 12 добави Били Барън.

Снимка: euroleague.net