Арда с много важен успех в efbet Лига (видео)

Отборът на Арда (Кърджали) постигна изключително важен успех с 1:0 над Черно море в сблъсък от 20-ия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Иван Тилев, който вкара единственото попадение на "Арена Арда".

Първата добра ситуация в срещата се откри пред вратата на гостите. Спас Делев бе изведен очи в очи с Георги Георгиев, но опитният страж добре скъси ъгъла и успя да блокира шута на стрелеца на "сините".

В 29-ата минута Файсел Касми показа отлична техника. Той елиминира двама бранители, след което обаче шутира твърде слабо, за да затрудни Иван Караджов.

Гостите организираха много бърза контраатака. Родриго намери Илиан Илиев, който се справи със защитник и стреля, но топката се удари в страничния стълб.

В 44-ата минута Иван Тилев вкара първото попадение на "Арена Арда". Младият футболист си нагласи топката на левия крак, след което с майсторски удар се справи с Георги Георгиев. Останаха oбаче съмнения, че топката беше напуснала терена преди подаването към Тилев, което страничният рефер не отчете.

В 49-ата минута Коконов шутира силно, но кълбото прелетя над целта. В 54-ата минута Таравел действа доста нескопосано в собственото си наказателно поле, изритвайки топката в ръката си при опит за изчистване.
В 79-ата минута Илиан Илиев получи възможност да се разпише от пряк свободен удар, но младият футболист не успя да намери очертанията на вратата.

В 88-ата минута гостите имаха нови претенции за дузпа. Резервата Денислав Ангелов центрира в наказателното поле към Велислав Василев, който падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител на домакините. Георги Кабаков видя ситуацията от близка дистанция и прецени, че няма нарушение.
До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до точката, но защитата на Арда се справи и се добра до важния успех в efbet Лига.

С тази победа "сините" събраха актив от 38 точки, което ги изравни с Локомотив (Пловдив) на третото място във временното класиране на шампионата. Отборът на Илиан Илиев пък остава на седма позиция с 25 пункта.

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0