Ланс се спаси от загуба в края

Ланс стигна до точка при гостуването си на Анже с гол в 92-ата минута. Арно Муинга изравни в края за крайното 2:2. С точката отборът на Франк Хайсе се изравни по точки с петия Метц.

Анже водеше с 2:0 още в десетата минута, след като Луи Диони откри резултата след пет минути игра, а Тома Мангани се разписа от дузпа. Жонатан Клаус върна едно попадение в 22-ата минута, но нов гол не падна до изравнителното попадение в края.

Лориен взе ценна победа в борбата за оцеляване, след като обърна Сент Етиен. "Зелените" поведоха с попадение на Мукуди в 14-ата минута, но два гола на Арман Лориенте (66, 86) донесоха трите точки на домакините. След този успех Лориен е на 17-о място.
В битка на дъното Ним и Нант завършиха 1:1, като и за двата отбора това е пропуснат шанс да се измъкнат от зоната на изпадащите. Реймс и Монпелие също завършиха наровно, но 0:0.