Славия изненада 10 от Берое, Херо беснее цяло полувреме (видео)

Берое и Славия завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига, който се игра в Стара Загора. Домакините откриха резултата в 12-ата минута чрез Гаюс Макута, а резервата Ивайло Димитров изравни от дузпа в 86-ата минута.

В 68-ата минута Крум Стоянов бе изгонен заради втори жълт картон, което изнерви срещата, а най-деен в това отношение бе треньорът на заралии Димитър Димитров. Херо на няколко пъти изрази бурно несъгласието си от отсъжданията на съдията Георги Кабаков, а и от отигравания на неговите състезатели.

Двубоят започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още в третата минута, но Еривалдо направи огромен пропуск. Стоянов получи извеждащ пас отляво и подаде отлично по земя към своя съотборник, но нападателят направи по-трудното и от 6-7 метра срещу вратата стреля над напречната греда.

Натискът на заралии даде резултат в 12-ата минута. Тогава Ангелов продължи с глава към задната греда центриране от корнер, където бе непокритият Макоута и халфът без проблем прониза Вуцов за 1:0.

В 22-ата минута Славия можеше да изравни, но страхотният шут на Радослав Кирилов от воле с левия крак профуча над напречната греда.

В 39-ата минута нова скоростна атака на заралии завърши с опасно положение. Ериволдо получи пас зад гърба на гостуващата отбрана и подаде към непокрития Камбуров, но пасът му бе лош и капитанът на Берое не успя да си спре топката. Ако го бе направил, това почти сигурно щеше да е втори гол за домакините, тъй като Камбуров се намираше на 4-5 метра фронтално срещу вратата.

След почивката Славия изнесе играта в по-предни позиции и притисна домакините. Шест минути след почивката белите получиха нова добра възможност да изравнят. Стоев засече с глава центриране отляво, но Ганев плонжира и изби. В 58-ата минута софиянци организираха още един опасен набег, който завърши с добър шут на Сураков, но Ганев пак отрази. Берое отговори със скоростна атака отляво. Последва подаване по земя в наказателното поле, Камубров прескочи топката, тя попадна в Цветков, който шутира над вратата.

В 66-ата минута Кийлън Лебон мина като на парад през цялата отбрана на госите и се озова очи в очи с Вуцов, но вратарят на Славия спря набега на футболиста на заралии. Само 120 секунди по-късно Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Крум Стоянов, който натисна с лакът съперников играч при борба за висока топка, а Кабаков прецени, че това е тежко нарушение и го изгони.

Въпреки червения картон в следващите минути домакините бяха по-дейният тим. В 80-ата минута Конте финтира противник и стреля опасно, но Вуцов улови.

Все пак Славия успя да изравни в 86-ата минута, когато Кабаков отсъди дузпа за игра с ръка на Мезаг и резервата Ивайло Димитров я реализира за 1:1.

Попадението не отказа 10-те от Берое да търсят успеха и те отново натиснаха своя противник. На два пъти Макоута осъществи опасни самостоятелни пробива, които обаче не завършиха с гол. В 90-ата минута и заралии поискаха дузпа за задържане на Христов срещу техен футболист, но реферът прецени, че е станало точно обратното и отсъди фаул в полза на Славия.

Така Берое пропусна възможността да се залепи на точка зад четвъртия Арда и на три от третия Локомотив (Пловдив). Славия пък взе глътка въздух в битката за оцеляване, прекъсвайки негативната си серия от две поредни шампионатни загуби.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1

1:0 Гаюс Макута 12