Черно море повали Берое и доближи топ 6 (видео)

Черно море надви с 2:1 Берое в сравнително нервен мач и се доближи на само две точки от челната шестица в efbet Лига. Жозе Гомеш откри резултата за тима на Илиан Илиев в 21-ата минута, а Родриго удвои от дузпа в 50-ата. Резервата в състава на Димитър Димитров Октавио намали в 74-ата минута, но заралии не успяха да достигнат до точката в квартал "Чайка".

Първата опасна ситуация се откри пред Зе Гомеш от "моряците". Нападателят от Гвинея-Бисау изстреля топката по тревата, но стражът на гостите Генадий Ганев изби в корнер.

В 12-ата минута украинският вратар на Берое направи още едно спасяване, по-ефектно от първото. Ганев спря коварен изстрел с глава на Влатко Дробаров и отново запази равенството.
В 21-ата минута Родриго направи силна атака отдясно и намери с прострелно подаване Гомеш, който отблизо наказа Ганев - 1:0 за "моряците". Това беше първи гол за нападателя с екипа на варненския отбор. От Берое протестираха за нарушение срещу левия бек Александър Василев при акцията на Родриго. Скоро след това Василев беше сменен.

С това интересните ситуации пред двете врати за първите 45 минути се изчерпаха и двата състава се оттеглиха на почивка. В 48-ата минута Мартин Камбуров потърси мрежата с лек удар и Иван Дюлгеров успя да отбие.
В 50-ата минута Илиан Илиев - младши проби в наказателното поле на гостите и след съприкосновение с Александър Цветков се озова на тревата. Реферът Георги Димитров отсъди 11-метров наказателен удар за Морето, превърнат в гол от Родриго - 2:0 за варненци. Малко след това заралии претендираха за нарушение в пеналтерията срещу Фуртадо, но този път главният съдия остана безмълвен. В 73-ата минута топката се отби в горната греда на вратата на "моряците", а резервата Октавио намали с добавка - 2:1. Повторението показа, че футболистът на Берое е в засада, която не беше маркирана от страничния съдия.

Черно море 2:1 Берое

1:0 Зе Гомеш (21)
2:0 Родриго (50 - дузпа)
2:1 Октавио (74)