Монтана във финалната четворка за Купата на България

Волейболистите на Монтана са първите класирали се за финалната четворка на турнира за Купата на България. Воденият от Даниел Пеев тим надигра категорично като гост Черноморец 2008 (Бяла) с 3:0 (25:11, 25:22, 25:12) в първия 1/4-финал, игран тази вечер в залата на Първа езикова гимназия във Варна Успехът бе факт за малко повече от час игра.

Монтанчани бяха напълно доминиращи в първия гейм на мача, като имаха превес във всички елементи и го спечелиха с разгромното 25:11. Втората част също протече под диктовката на гостите от Монтана, но от Черноморец успяха да изравнят резултата в средата и да вкарат интрига за кратко.

Момчетата на Даниел Пеев, обаче, бързо се мобилизираха и отново взеха стабилна преднина, която им донесе успеха в частта след 25:22. Играта продължи ударно в третия гейм, като Монтана не даде възможност за съпротива на домакините - 25:12 и 3:0.

Останалите срещи от 1/4-финалите за Купата на България са на 23 и 24 февруари (вторник и сряда).