Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Санкаре блесна за ПАО и в голямото гръцко дерби (видео)

Панатинайкос зарадва феновете си с дълго чакана победа над вечния съперник Олимпиакос в голямото дерби на гръцкия футбол. "Детелините" се наложиха с 2:1 на своя "Апостолос Николаидис", а в основата на успеха беше бившият халф на ЦСКА-София Юнус Санкаре. Французинът подаде за първия гол, дело на Жозе Маурисио, и сам отбеляза втория.

ПАО нямаше победа над Олимпиакос в 8 поредни мача. За последно преди днес "зелено-белите" спечелиха с 1:0 през 2017 година.

Успехът продъжи добрата серията на Панатинайкос в първенството. Отборът спечели 22 от възможни 24 точки в последните си 8 мача и се изкачи на трето място в класирането, измествайки ПАОК и АЕК.
Въпреки първата си загуба за сезона, Олимпиакос остава убедителен лидер с аванс от 14 точки пред втория Арис, който днес стигна само до 0:0 в домакинството си на аутсайдера Панетоликос.
Санкаре дебютира с победен гол за Панатинайкос
Дербито стартира перфектно за Панатинайкос и още в 6-ата минута Жозе Маурисио откри резултата. В основата на гола беше Санкаре, който проби до аутлинията и центрира, а Маурисио засече с глава за 1:0. До почивката имаше няколко интересни ситуации в наказателното поле на домакините, а веднъж Ахмед Хасан поиска дузпа, но шотландският съдия Боби Мадън беше категоричен, че нарушение няма.
С началото на втората част треньорът на Олимпиакос пусна Матийо Валбуена, а после в игра се появи и Юсех Ел Араби. Двамата бяха получили почивка заради предстоящия сблъсък с ПСВ Айндховен в Лига Европа, но се наложи да помагат и срещу Панатинайкос.
"Червено-белите" изцяло взеха инициативата, но така и не съумяваха да изравнят. В 73-ата минута след голямо разбъркване пред вратата на Жозе Са Санкаре се оказа на точното място и заби топката под гредата. Чак в 82-ата минута Ел Араби върна един гол, а в добавеното време Олимпиакос на два пъти пропусна да се добере до точката. Резервата на гостите Усейну Ба пък получи червен картон.
За Санкаре това е втори гол с екипа на Олимпиакос. Бившият халф на Пари Сен Жермен и Бордо се разписа още в дебюта си срещу Атромитос (3:2).