Дунав с 10 от 10 във втората осмица (снимки)

Волейболистите на Дунав (Русе) постигнаха 10-а си поредна победа във втората осмица на Суперлигата. Воденият от Данаил Милушев тим надигра като гост Черно море (Варна) с 3:0 (25:21, 25:20, 25:11) в мач от 10-ия кръг, игран в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така русенци продължават да са лидери във временното класиране с 28 точки след 10 победи от 10 мача. Черно море пък е на 6-о място с 9 точки след 3 победи и 6 загуби, но и мач по-малко. В следващия, междинен, 11-и кръг Дунав е домакин на аутсайдера Арда (Кърджали), който е без победа до момента, докато варненци са гости на силния тим на Локомотив (Пловдив). И двете срещи са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от Дунав поведоха от самото начало на първия гейм, като оформиха добра преднина. В средата на частта домакините от Черно море изравниха и излязоха напред за кратко, но не успяха да удържат темпото. Момчетата на Данаил Милушев отново взеха водеща роля и спечелиха гейма с 25:21. Втората част отново премина под диктовката на русенци, които продължиха да играят все по-уверено. Дунав довърши започнатото в третия гейм, като започна ударно и бяха абсолютен хегемон. Така те записаха 10-а си победа след 25:11 и 3:0.

Най-полезен за Дунав бе Дейвид Кръстев с 15 точки (1 блок, 3 аса и 61% ефективност в атака) за победата. Леон Тончев (2 блока, 59% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Борис Наков (5 блока! и 50% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха.
За домакините от Черно море Кристиян Димитров (1 ас, 41% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане) и Иван Манолов (2 блока, 1 ас, 44% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане) завършиха с 12 и 11 точки.
ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ДУНАВ (РУСЕ) 0:3 (21:25, 20:25 11:25)