Финал за Купата на БФС U18: Септември (София) - ЦСКА - София 3:4 /след дузпи/

Дунав (Русе) разгроми Тетевен Волей и записа 9-а поредна победа във Втората осмица (снимки)

Волейболистите на Дунав (Русе) си върнаха лидерството във Втората осмица на Суперлигата. Русенци надиграха безапелационно като домакин Тетевен Волей с 3:0 (25:10, 25:13, 25:15) в мач от 9-ия кръг.
Воденият от Данаил Милушев тим има в актива си 25 точки (9 победи), с точка повече от Локомотив (Пловдив). Тетевенци са 5-и с 11 точки (3 успеха, 5 поражения).

Двата отбора играха равностойно в началото на първите две части. След това обаче домакините от Русе увеличиха темпото и постепенно дръпнаха в резултата, като бързо оформиха аванса от 2:0 гейма. Третата част премина изцяло под диктовката на русенци,който се поздравиха с победата за час.

Най-резултатен бе Борис Наков с 15 точки (7 аса!, 3 блокади), с 12 точки се отчете Дейвид Кръстев (2 аса, 2 блокади). 10 точки добави Леон Тончев (3 аса).
За Тевевен Волей Стефан Иванов завърши с 6 точки (1 ас).

ДУНАВ (РУСЕ) – ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:10, 25:13, 25:15)
ДУНАВ:
Николай Манчев 4, Дейвид Кръстев 12, Леон Тончев 10, Ангел Павлов 6, Борис Наков 15, Георги Чалъков 3 – Симеон Добрев-либеро (Христо костов 2, Александър Илиев 2)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
ТЕТЕВЕН:
Павел Иванов 3, Даниел Тошев 3, Стефан Иванов 6, Георги Стоянов 2, Руско Тонев 3, Марин Маринов 2 – Цветан Маринов-либеро (Невен Нешев, Ангел Неев)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.

Първенство на България по волейбол при мъжете, срещи от деветия кръг във втората осмица:

Дунав Русе - Тетевен Волей 3:0 (25:10, 25:13, 25:15)