Неузнаваем Милан рискува първото място след провал в Специя (видео)

Отборът на Специя постигна изненадваща победа с 2:0 при домакинството си на Милан от 22-ия кръг на Серия "А". Новакът напълно си заслужи успеха със силна игра срещу лидера в класирането, който пък изигра един от най-безличните си мачове през сезона. Капитанът Джулио Маджоре (56') и Симоне Бастони (67') вкараха попаденията в срещата.

Промените в стартовия състав на Стефано Пиоли бяха четири. Като титуляри се завърнаха възстановените Симон Кяер, Исмаел Бенасер и Хакан Чалханоглу, а Диого Далот беше заел мястото на наказания Давиде Калабрия. На върха на атаката беше Златан Ибрахимович, който днес безрезултатно преследваше два рекорда. Домакините бяха разположени в 4-3-3 с Рикардо Сапонара, Емануел Джеси и Кевин Агудело в предни позиции, докато българинът Андрей Гълъбинов остана на пейката през целия двубой.

В седмата минута Джеси стреля с глава, но не затрудни Джанлуиджи Донарума. В 11-ата Романьоли се подхлъзна в наказателното си поле, но Агудело се засуети и не успя да се възползва от тази възможност. Натискът на домакините продължи и в 13-ата минута Донарума трябваше да се намеси при опасен шут на Сапонара. В 26-ата Тео Ернандес отправи удар с глава, който обаче се оказа неточен. Пет минути по-късно същото направи и Романьоли. В 37-ата Джулио Маджоре опита несполучлив удар. Малко след това домакините организираха опасна контраатака, при която Романьоли попречи на Науел Естевес да се разпише. В 41-ата Бенасер стреля отдалече, но не намери целта.

В 54-ата минута трима играчи на домакините се пробваха, но така и не пратиха топката в противниковата мрежа. Две минути по-късно обаче точно това стори Маджоре, който беше оставен непокрит и необезпокояван насочи топката в опразнената врата. В 65-ата Далот извърши нарушение срещу Сапонара на границата на наказателното поле, но съдията реши да даде само обикновен фаул, но не и дузпа. При неговото изпълнение Естевес подаде на близкостоящия Бастони, който с невероятен шут удвои преднината на своя тим. В 79-ата Ибрахимович претендираше за дузпа, която така и не беше отсъдена. Последните два пропуска в мача направиха резервите Марио Манджукич и Дженаро Акампора, който в добавеното време с далечен удар разтресе гредата на вратата, пазена от Донарума.
Милан остава първи в класирането с 49 точки, но при победа на Интер срещу Лацио, "нерадзурите" ще превземат върха точно преди градското дерби в следващия кръг. Специя пък е 14-и в подреждането с 24 спечелени пункта, колкото имат още три отбора.

СПЕЦИЯ - МИЛАН 2:0

1:0 Маджоре (56')
2:0 Бастони (67')