Локо (Пд) даде само гейм на Тетевен (снимки)

Волейболният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна поредна победа във втората осмица на Суперлигата. Възпитаниците на Владимир Орлов спечелиха гостуването си на Тетевен Волей с 3:1 (25:27, 25:12, 25:17, 25:20) в мач от 10-ия кръг, игран тази вечер.

Така пловдивчани остават на второ място във временното класиране с 9 победи, 1 загуба и 27 точки. Тетевен пък е 5-и с 3 победи, 6 загуби и 11 точки, но и среща по-малко. В следващия, междинен, 11-и кръг Локомотив е домакин на Черно море (Варна), докато тетевенци са гости на Славия. И двата двубоя са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Първата част бе оспорвана и продължи 28 минути, но бе за домакините от Тетевен след 27:25. Пловдивчани реагираха в следващия гейм и го спечелиха с категоричното 25:12. Локомотив демонстрира концентрирана игра и до края на срещата, и след 25:17 и 25:20 "черно-белите" си осигуриха победата с 3:1 гейма.

Венцислав Георгиев реализира 19 точки (4 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака) за победата на Локомотив и бе обявен за MVP на мача. Петър Христосков пък добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) за успеха. Трябва да се отбележи и страхотното представяне на разпределителя Добромир Димитров, който заби 11 точки (7 аса! и 3 блока) за победата. За домакините от Тетевен Георги Стоянов завърши също с 16 точки (1 ас, 58% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане).

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3 (27:25, 12:25, 17:25, 20:25)
ТЕТЕВЕН: Павел Иванов 4, Марин Маринов, Георги Стоянов 16, Стефан Иванов 10, Даниел Тошев 4, Руско Тонев 5 - Цветан Маринов-либеро (Невен Нешев, Мирослав Христов 1, Ангел Неев, Илиян Иванов 4, Симеон Симеонов-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 11, Венцислав Георгиев 19, Петър Христосков 16, Руслан Шевцов 1, Мартин Палийски 3, Костадин Гаджанов 12 - Мартин Иванов-либеро (Борислав Чукалов 3, Васил Атанасов 4, Евгени Григоров)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.

Снимки: lokomotivpd.com и официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League