Локо (Пд) отново начело във втората осмица след победа над Берое (снимки)

Волейболистите на Локомотив (Пловдив) постигнаха 8-а победа във втората осмица на Суперлигата, след като надигра категорично у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:16, 25:17, 25:23) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер.

Така Локо отново излезе начело временното лидерство, като има 24 точки след 8 победи и 1 загуба. Старозагорци пък са 4-и с 14 точки след 5 победи и 4 загуби. В следващия 10-и кръг пловдичани гостуват на Тетевен Волей, а Берое приема Славия.

Двата отбора играха равностойно в началото на първия гейм, след което "зелено-белите" поведоха за кратко. След 14-а точка пловдивчани успяха излязоха от ситуацията и взеха нещата в свои ръце. Играчите на Владимир Орлов продължиха и не срещнаха повече проблеми за крайното 25:16. Доминацията на Локомотив се запази и във втората част и резултатът стана 2:0 гейма след 25:17. По-различно стояха нещата в третия гейм, когато домакините от Локомотив позволиха на моменти Берое да вземе превес. Все пак, "железничарите" съумяха да пречупят съперника и записаха чиста победа след 25:23 и 3:0.

Най-полезни за Локомотив станаха Венцислав Георгиев (4 блока и 53% ефективност в атака) и Петър Христосков (2 блока, 1 ас, 83% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) с 14 и 13 точки за победата, като вторият бе обявен и за MVP на мача.
За тима на Берое Симеон Александров бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас, 53% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане).
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)