Камбуров няма спирка! Задна ножица донесе успех на Берое във Враца (видео)

Мартин Камбуров е само на 6 гола от подобряване на рекорда на Петър Жеков (253) по отбелязани попадения в елита! Неостаряващият нападател донесе ценен успех на Берое над Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Камбуров (13, 90+2) беше точен за заралии на два пъти, като първият му гол бе от дузпа, а вторият - след страхотна задна ножица в добавеното време. Това бе и гол 248 за Камбуров в българския елит. Мартин Николов (19) пък възстанови равенството. Тимът от Враца може да съжалява, че не спечели трите точки днес, имайки предвид многото положения, които футболистите на Антони Здравков пропиляха пред противниковата врата. Минути преди началото на мача между пък гостите от Стара Загора бяха принудени да реагират бързо и да закупят нови футболни обувки за голяма част от футболистите на тима. Причината за това бе замръзналият терен на стадион "Христо Ботев" във Враца. Мачът от 17-ия кръг на efbet Лига се играе при доста студено време при минус 3 градуса.

Мартин Камбуров, който напусна ЦСКА 1948, още вчера се присъедини към лагера на Берое във Враца, като днес попадна в стартовия състав на Димитър Димитров - Херо.

Сред титулярите на Берое се завърна Карлос Охене, който си партнираше с Александър Цветков в средата на терена. Извън сметките на Херо бе единствено Октавио.
Колегата му Антони Здравков също имаше своите кадрови проблеми, като не можеше да разчита на трима - Том, Ничев и Ненов.
В първия мач от този сезон между тези съперници, който бе от 4-ия кръг на първенството, Берое победи с 6:0 като домакин. Попаденията бяха дело на Иван Минчев, Кийлън Лебон и на двата пъти Алиун Фал и Гаюс Макоута.
Още във втората минута на мача домакините от Враца можеха да поведат. Добър пас намери Христо Златински зад гърба на защитата на Берое. Халфът видя свободния Петър Атанасов в наказателното поле, подаде към своя съотборник, а Атанасов от няколко метра вместо да прати топката във вратата, уцели застаналия на голлинията Илиас Хасани.
Домакините продължиха със сериозния си натиск в началните минути и след пропуска на Атанасов Бабунски беше близо до това да отбележи. Вместо това новото попълнение на врачани се размина с топката. В 7-ата и 8-ата минута Даниел Генов стреля в аут, а удар на Петър Атанасов беше париран от стража Генадий Ганев.

В 13-ата минута Берое поведе с гол на Мартин Камбуров. До 11-метровия наказателен удар се стигна след съприкосновение между Н'Диайе и Камбуров. Опитният нападател усети халфа на гърба си и се свлече в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Камбуров се нагърби с изпълнението и не сбърка. Много бързо врачани възстановиха равенството чрез Мартин Николов. Той беше намерен на втора греда, където с мощен шут с левия крак прати топката под горната греда на вратата зад Ганев.
В 33-ата минута Даниел Гаджев отне топката с добър шпагат, тя попадна в краката на Даниел Генов, който стреля опасно. Ударът на нападателя обаче премина на сантиметри от лявата греда.
В 49-ата минута отново Ботев (Враца) беше отборът който застраши противниковата врата. Неразчетени действия на Теди Мезаг позволиха на Даниел Генов да излезе очи в очи срещу Ганев. Стражът излезе напред, скъси ъгъла и успя да блокира удара. В 59-ата минута Генов шутира много опасно. Топката се отби в крак на защитник на Берое и премина покрай вратата на заралии.
В 67-ата минута Дориан Бабунски можеше да отбележи гол-шедьовър след изпълнение на задна ножица. Топката се отби в горната греда и попадна на крака на Даниел Генов, който се разписа. Попадението му обаче не бе зачетено заради засада. Минута по-късно слаб удар на Петър Атанасов попадна в ръцете на Ганев.
В 80-ата минута футболистите на Антони Здравков пропиляха нова добра възможност за гол. Даниел Генов се засуети в наказателното поле, но все пак успя да стреля към далечния ъгъл. Топката обаче не намери очертанията на вратата, а пред нападателя имаше възможност да комбинира със свой съотборник в наказателното поле.
Две минути преди края на редовното време Макута се възползва от грешка в защитата на Ботев, върна топката назад към Камбуров, който стреля от движение, а Керчев изби на самата голлиния.
В добавеното време на мача Камбуров донесе успеха за Берое със своя гол №248. Центриране на Василев намери нападателя в наказателното поле, той спря на гърди, след което последва страхотна задна ножица, която не остави никакви шансове на стража Костов.

БОТЕВ (ВР) - БЕРОЕ 1:2