Ники Желязков: Изключително ценна победа

Нефтохимик измъкна драматичен успех над Монтана! Вальо Братоев игра цял мач, Карягин - MVP

Треньорът на волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) Николай Желязков призна след драматичната победа над Монтана с 3:2 гейма в отложен мач от 4-ия кръг на първата осмица в Суперлигата, че успехът е изключително ценен. Ето още какво сподели Желязков след срещата:

"Мисля, че днес трябва да поздравя момчетата за усилията и борбеността, която имаха от първата до последната минута. Въпреки, че нещата не се получаваха по най-добрия начин, след това успявахме да се борим и да показваме, че можем да играем в тежки ситуации. Спечелихме два гейма с разлика. За мен вървяха гейм за гейм и в петият си помислих, че по пътя на логиката напрежението би било повече в нашето поле, но се радвам, че спечелихме в тази конфигурация. Момчетата наистина дадоха всичко от себе си. Дали е ценна победата ли? Изключително ценна е. Победите са важни в този формат на Суперлигата, така че този успех е изключително ценен за нас. От тук нататък следва един ден почивка, за да може да заредим батериите за следващите мачове".

"Ясно е, че разполагаме с тези състезатели и тяхната класа е ясна. Това, което казах в съблекалнята на отбора преди мача, че ние можем да играем само, ако си създадем такава атмосфера с емоции, близка до това ниво на адреналин, което показахме. Ние можем да играем само така. Показахме го в определени моменти и другото, което е много важно за мен е, че останахме позитивни до края, защото в тази ситуация - контузия след контузия, проблем след проблем, когато всичко те натиска, тази атмосфера помогна много. Убеден съм, че нещата ще се подобряват, просто трябва да изтърпим този период. Друго няма какво да направим".