ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Клоп: Две огромни грешки решиха мача

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изненадващо заяви, че е доволен от отбора си, въпреки тежката загуба от Манчестър Сити с 1:4, след която мърсисайдци изостават на 10 точки от "гражданите".

"През голяма част от двубоя това беше брилянтен мач от страна на моя отбор, заяви Клоп пред "Скай Спортс", което бе прието с учудване от страна на интервюиращия. Затова германецът се опита да обясни: "Виждам в очите ти, че мислиш различно. На мен ми хареса. Първото полувреме играхме добър футбол. Второто полувреме Сити промени малко схемата. Малка промяна и ние щяхме отново да бъдем в мача, но в началото на втората част нямахме много опции и допуснахме първия гол.

Дадохме им прекалено много възможности. Те вкараха, ние изравнихме. Отново бяхме добре, но тогава допуснахме две огромни грешки. При 1:3 на това ниво е трудно, а след това Фодън с тази гениална ситуация за четвъртия гол."

Клоп коментира и представянето на Алисон, който имаше вина за головете на Ман Сити: "Вярно е, че сгреши, но и ние не му дадохме много варианти, особено при първия гол. При втория той не уцели добре топката. Той ни е спасявал много пъти. Няма съмнение, че днес направи грешки".
Мениджърът изглежда, че вече е приел, че Ливърпул няма да се бори за титлата този сезон. Той бе попитан какво мисли за битката за топ 4, което изглежда реалистичната цел на отбора в момента. "Ще опитаме всичко. Има достатъчно мачове, за да подсигурим това, но трябва да печелим", бе отговорът на Клоп.