Тежко поражение за Локо (ГО) от дубъла на Лудогорец

Отборът на ОФК Локомотив (Горна Оряховица) допусна поражение в контролата от зимната подготовка преди старта на новия полусезон срещу ПФК Лудогорец 2. Срещата се изигра на спортния комплекс “Гнездо на орли” в Разград.

Още в началото Християн Христов спаси два последователни удара на Илкер Будинов. След четвърт час игра Петър Караангелов нацели лявата греда. Христов се отличи с добра намеса при изстрел на Георги Чукалов. В 34-ата минута Даниел Стоянов спъна Будинов в наказателното поле, а Цветослав Петров бе точен от бялата точка за 1:0. Малко преди края на първата част главният съдия отсъди втора дузпа за “младите орли” заради нарушение на Христов срещу Будинов. Даниел Стоянов получи втори жълт картон, следователно червен, и бе изгонен. Зад топката застана Бранимир Костадинов, но стражът на гостите спаси 11-метровия наказателен удар.

През втората част за двата отбора влязоха в игра всички футболисти, записани в тимовия лист. Кристиян Райчев опита удар от далечна дистанция, но над вратата. Чукалов засече центриране на Райчев, но стражътт на “железничарите” изби над горната греда. В 63′ мин. Владислав Найденов бе изведен сам срещу вратаря и вкара топката за 2:0. Виктор Митев от отбора на “черно-белите” отправи шут към вратата на домакините, но право в гредата. Минути преди края на двубоя Станислав Вълчев и Кристиян Райчев оформиха крайното 4:0.