Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Късен гол измъкна Осасуна от зоната на изпадащите (видео)

С победно попадение четири минути преди края Осасуна надви Ейбар с 2:1 като домакин и се измъкна от зоната на изпадащите в Ла Лига. Анте Будимир беше точен във въпросната ситуация, завършвайки атака след центриране. Този резултат пък означава, че Валядолид слиза под чертата, а Ейбар засега е 17-и само заради по-добрата си голова разлика.

Двата тима си размениха по едно попадение преди почивката, макар гостите да бяха по-силният отбор. Джонатан Кайери изведе Осасуна напред в 18-ата, а в 44-ата Кике изравни.

През втората част домакините вече превъзхождаха своя противник, но трябваше да чакат чак до 86-ата, за да стигнат до заветния втори гол.