Зинер победи Травалия във финала на "Грейт Оушън Роуд Оупън" (видео)

Яник Зинер победи със 7:6 (4), 6:4 Стефано Травалия във финала на турнира по тенис "Грейт Оушън Роуд Оупън". Поставеният под номер четири в схемата италианец допусна ранен пробив в мача срещу своя сънародник, но след това изравни и спечели тайбрека със 7:4.

19-годишният Зинер на свой ред взе аванс във втората част, но Травалия се добра до равенство 4:4. Тийнейджърът спечели следващите два гейма, за да постигне краен успех в двубоя при първия си мачбол.
Яник Зинер, който триумфира в София през миналата година, е най-младият тенисист с две титли от турнири на АТП след Новак Джокович, който записа това постижение през 2006 година.
Зинер започва участието си на Откритото първенство на Австралия с двубой срещу 11-ия поставен в схемата Денис Шаповалов в понеделник.