Мбапе и Икарди набързо отказаха Марсилия

Пари Сен Жермен спечели класическото френско дерби срещу Марсилия. Oтборът на Маурисио Почетино се наложи с 2:0 на "Велодром" и отново се доближи на три точки до водача в Лига 1 Лил. Попаденията за парижани отбелязаха Килиан Мбапе и Мауро Икарди още до средата на първото полувреме.

За Марсилия това беше първи мач след оставката на Андре Вилаш-Боаш. Новият треньор Хорхе Сампаоли още не е започнал работа и днес отборът беше воден от Насер Ларге.

Домакините не можеха да разчитат на контузения Аркадиуш Милик и на върха на атаката започна Валер Жерман, а по крилата действаха Димитри Пайе и Флориан Товен.
Мбапе, Икарди и Анхел Ди Мария оформиха офанзивното трио на ПСЖ, а Неймар влезе като резерва след почивката.
Още в 9-ата минута гостите организираха бърза контра, Ди Мария изведе Мбапе, а той надбяга Аалваро Гонсалес и технично прати топката в мрежата. Марсилия имаше няколко интересни атаки, но не ги завърши по най-добрия начин. В 17-ата минута Товен се откъсна в наказателното поле, но в последния момент беше блокиран и спечели само корнер.
Малко по-късно ПСЖ вкара и втори гол. Флоренци центрира от десния фланг, а Икарди, който беше с гръб към вратата, отклони технично топката и тя изненада Стив Манданда. ПСЖ можеше тотално да убие интригата в 32-ата минута, но Леандро Паредес шутира в аут.
Второто полувреме не беше особено интересно. Гостите намаиха темпото, а Марсилия нямаше сили за обрат. Бубакар Камара от ОМ поиска дузпа в 51-ата минута, но съдията Беноа Бастиен си замълча. Същото се случи и след падане на Икарди в наказателното поле в 59-ата минута.
Неймар се появи в 65-ата минута и поднови закачката си с Алваро Гонсалес от предишното дерби. При една от атаките на ПСЖ испанецът задържа нападателя на гостите в пеналта, но за пореден път Бастиен подмина ситуацията. Гонсалес обаче се контузи при падането и беше замемен от искания от ЦСКА-София Люка Перен.
В края Пайе демонстрира невъздържания си нрав и изрита в стомаха Мауро Верати, за което получи директен червен картон.
Загубата е четвърта за ОМ в последните 5 мача. В този период тимът стигна само до равенство срещу Ланс. В класирането марсилци се смъкнаха на деветото място с 33 точки.