ПСЖ се разправи с последния (видео)

Пари Сен Жермен записа очаквана победа с 3:0 над последния в класирането в Лига 1 Ним на своя "Парк де Пренс". Двубоят бе от 23-ия кръг, а шампионите стигнаха до успеха с попадения на Анхел ди Мария в 18-ата, Пабло Сарабия в 36-ата и Килиан Мбапе в 68-ата минута.

Гостите буквално подариха първия гол на своя съперник. Защитник върна топката неразчетено назад, Ди Мария само това и чакаше, отне и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0.

В 36-ата минута аржентинецът се отчете и с асистенция. Той центрира остро в наказателното поле, където Пабло Сарабия се включи от задна позиция и с глава прати кълбото в мрежата за 2:0.

Третият гол падна в 68-ата минута, когато Мбапе получи на границата на пеналта и с техничен удар в далечния ъгъл на вратата оформи крайното 3:0.

Така ПСЖ събра актив от 48 точки и остава на 3-ото място в класирането. Ним пък е на последната 20-а позиция с 15 точки до момента.