Моуриньо недоволен от съдията

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо обяви съдията Андре Маринър за основен виновник за загубата на неговия тим от Челси (0:1) в лондонското дерби. Португалецът не е съгласен с дузпата, която бе отсъдена в ущърб на неговия тим, и с която "сините" стигнаха до успеха.

"Имахме някои трудности, но колко положения създадоха от Челси? Не контролирахме добре топката, не създадохме положения през първото полувреме, но големият проблем бе дузпата. Накрая точно тя реши мача. Вкараха ни гол от дузпа, която не беше дузпа. Трудно ми е да приема това решение и затова тази загуба е болезнена. През второто полувреме стояхме далеч по-добре Лукас Моура и Ерик Ламела помогнаха да променим динамиката в играта си. Смятам, че се борихме до самия край и показахме позитивен дух, което ме радва. Винисиус е играч с невероятен дух, но той все още не е свикнал как трябва да пресира. През второто полувреме създадохме доста повече проблеми на съперника, пресирахме ги по-високо и смятам, че заслужавахме нещо повече", заяви Моуриньо.

"Не ми хареса представянето на рефера Андре Маринър. В добри отношения съм с него и това ми позволява още по-лесно да му кажа, че не ми хареса съдийството му в този мач", допълни португалецът.

"Имахме добро положение пред Винисиус. Ще анализираме мача от първата до последната минута. Ако трябва да бъдем прагматични, една дузпа доведе до един гол, 1:0. Когато се изправяме срещу тежък съперник като Челси, подобна дузпа се отрязява негативно. В края на първото полувреме видях, че отборът изпитва трудности, но през втората част бе напълно различно. Липсват ни доста ключови играчи, но не мога да се оплача от старанието през второто полувреме. Формата, в която се намираме, не ми харесва, но начинът, по който завършихме мача ми оставя позитивно чувство. Това няма да спре грешките ни в защита, но пък ще ни върне усмивките, за да продължим заедно напред. Надявам се другата седмица Хари Кейн да се завърне, но не и останалите. В неделя играем с Уест Бромич. Това ще е нов труден мач, защото те също като нас се нуждаят от точки", завърши Специалния.