Евро 2024: Португалия - Чехия 0:0

Марица пак се представи добре, но отново загуби в ШЛ (снимки)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) се представи добре в пореден мач в своята Група C на Шампионската лига, но отново не успя да запише първата си победа в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир. Срещу домакините от полския ЛКС Комерсекон (Лодз) в зала "Спорт Арена", момичетата на Лазар Лазаров отстъпиха с 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25).

Турският гранд Вакъфбанк (Истанбул) вече си осигури класиране за 1/4-финалите на ШЛ, след като надигра френския АСПТТ (Мюлюз) с убедителното 3:0 (25:15, 25:13, 25:18) в другия мач от групата за деня. С пълен актив от 5 победи от 5 мача и 15 точки, момичетата на Джовани Гуидети вече са недостижими на върха в класирането.

Именно срещу Вакъфбанк излизат маричанки в последния си мач от групата утре (4 февруари) от 19,00 часа българско време, като двубоят ще бъде предаван пряко по БНТ 3 и EuroVolleyTV.

Пловдивчанки влязоха мощно в първия гейм на мача и поведоха с 3:0. С Александра Миланова във вихъра си в нападение, Марица продължи да диктува събитията на терена и увеличи аванса си до 12:5. От другата страна на мрежата обаче се развихри сръбкинята Катарина Лазович и с мощните си атаки помогна на Комерсекон не само да догони гостенките в резултата при 17:17, но и да излезе напред. Българските шампионки продължиха да се борят равностойно, отразиха два геймбола за домакините, но в крайна сметка успешен пайп на Лазович затвори частта при 26:24 за полския тим. След равностойно начало на втория гейм, Комерсекон направи четири поредни точки, с които поведе с 12:9. Опитите на Марица да възстанови равенството доведоха до една точка разлика при 18:17, след което Лазович, с отлични изяви в нападение и от начален удар, отново издърпа своите напред. С точкова блокада срещу влязлата като резерва Силвана Чаушева домакините взеха частта с 25:18.

В третата част "жълто-сините" не успяха да удържат аванса си от четири точки, който имаха при 8:4, и позволиха на противника да обърне резултата до две точки в своя полза. Ключова роля до края на гейма изигра Чаушева, която първо помогна на Марица да изравни резултата, а после заби мощно, за да спре серията от трите поредни точки, в която бяха влезли полякините, и да донесе геймбол при 24:23. Непредизвикана грешка на Лазович в атака сложи точка на спора при 25:23 за пловдивчанки. Силите на Марица в този двубой като че ли стигнаха дотук. Устремени към второто място в класирането, волейболистките на Комерсекон контролираха играта и резултата през целия четвърти гейм. Катарина Лазович направи победната точка в мача за 25:17, с която оформи актива си на общо 25 точки като най-резултатна в мача.

Тя бе заслужено обявена и за най-полезна (MVP) в срещата.

Най-резултатната състезателка на Марица Александра Миланова записа 18 точки, а Мирослава Паскова добави още 15 точки.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - ЛКС КОМЕРСЕКОН (ЛОДЗ, ПОЛША) 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25)
МАРИЦА: Петя Баракова 1, Мирослава Паскова 15, Александра Миланова 18, Кремена Каменова 7, Дима Ушева 7, Джесика Карбахал 6 - Жана Тодорова-либеро (Силвана Чаушева 6, Златина Друмева, Никол Малинова, Боряна Ангелова, Ива Дудова, Мила Пашкулева-либеро)
Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ
КОМЕРСЕКОН: Брит Бонгертс 4, Катаржина Зарослинска-Крол 6, Александра Войцик 16, Катарина Лазович 25, Надя Нинкович 11, Клаудиа Алагерска 10 - Магдалена Саад-либеро (Анна Каландадзе 6, Йоанна Пачак)
Старши треньор: МИХАЛ МАШЕК.

Снимки: CEV.EU