Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Марица отново не успя срещу Мюлюз в ШЛ (видео + снимки)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) стартира със загуба втория турнир от Шампионската лига в полския град Лодз. Маричанки загубиха от френския АСПТТ (Мюлюз) с 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25) в първата си среща на турнира.

В първия мач от програмата на турнира в Лодз, игран по-рано днес в зала "Спорт Арена", турският гранд ВакъфБанк (Истанбул) победи чисто домакините на полския ЛКС Комерскон (Лодз) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Най-резултатна в мача беше Изабел Хаак с 21 точки за ВакъфБанк. Тя бе обявена и за MVP на двубоя. Във втория състезателен ден в утре (3 февруари) Марица играе срещу домакините от ЛКС Комерскон от 19,00 часа българско време, а от 21,30 часа ще се срещнат Мюлюз и ВакъфБанк.

Марица започна много добре в първия гейм и поведе с 2:0, а след това двубоят премина точка за точка, преди французойките да поведоха също с две точки при 10:8. Марица успя да изравни и поведе с една точка. Маричанки взеха най-големия аванс до момента в двубоя от три точки – 20:17. Французойките успяха да изравнят и се стигна до 21:21. Мюлюз успя да измъкне гейма след 25:23. Пловдивчанки стартираха чудесно втория гейм. Момчетата на Лазар Лазаров поведоха с 2:0, а постепенно увеличиха преднината си до 5 точки при 8:3. Марица запази преднината си и при 14:8 се стигна и до 6 точки преднина. Френският тим успя да намали изоставането си до само точка при 18:17, но след това Марица успа да поведе с две точки. При 23:21 в игра за Марица влезе Силвана Чаушева, която направи повторен дебют за българските шампионки. "Жълто-сините" не изпуснаха възможността да вземат втората част и след 25:22 изравниха геймовете.

Третият гейм започна равностойно. Мюлюз успя да направи разлика при 13:10. Момичетата на Франсоа Салвани поведоха с 20:14. Маричанки спечелиха четири поредни точки и се стигна до 20:18. След ас на Дима Ушева шампионките на България успяха да изравнят резултата при 21:21. Мюлюз, обаче, успя да спечели гейма след 25:22. Четвъртата част започна много лошо за "жълто-сините", след като Мюлюз поведе със 7:3. Момичетата на Лазар Лазаров успяха да намалят изоставането си на само точка – 14:13, но след 25:22 Мюлюз успя да спечели мача с 3:1 гейма.

Най-резултатна за Марица стана Мирослава Паскова с 24 точки, а Кремена Каменова и Джесика Карбахал завършиха с по 12 точки, но и това не помогна за успеха. Анна Хаак от Мюлюз стана MVP на мача, като тя реализира 17 точки за победителките.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - АСПТТ (МЮЛЮЗ, ФРАНЦИЯ) 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25)
МАРИЦА: Петя Баракова 2, Мирослава Паскова 24, Кремена Каменова 12, Александра Миланова 11, Джесика Карбахал 12, Дима Ушева 7 - Жана Тодорова-либеро (Силвана Чаушева, Мила Пашкулева-либеро)
Старши-треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ
МЮЛЮЗ: Мадисън Бъг 4, Летисия Мома Басоко 4, Елена Казоте 9, Ивана Ваняк 10, Теса Полдер 5, Кристина Бауер 9 - Леа Солднер-либеро (Георгия Кампруси 6, Йелена Новакович 3, Анна Хаак 17)
Старши треньор: ФРАНСОА САЛВАНИ.

Снимки: CEV.EU